Yönetim Kurulu

Yavuz Yiğit - Kurucu Başkan

Yeditepe Üniversitesi - Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
14 yıldır aktif olarak Münazara yapmakta olan Yavuz Yiğit, 12 ülkede yüzlerce münazara turnuvasına katılmıştır. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar ve çeşitli başarılar kazanmıştır.
Oxford ve Cambridge Üniversitesi'nde münazara, hitabet ve liderlik konularında eğitimler almış olan Yavuz Yiğit, TRT World, Türk Telekom, GSK, LCWaikiki gibi şirketlerde dersler vermiş, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İBB gibi kurumlar için projeler üretmiş ve uygulamıştır.
Öğrencileri lise, üniversite ve uluslararası düzeyde münazara turnuvalarında 50’den fazla kupa kazanmıştır. 2014 yılında Dünya Arapça Münazara Şampiyonu olan Türkiye takımının eğitmenliğini yapmıştır. CNN International, BBC, BBC Radyo gibi kanallarda tartışmalara katılmıştır.
Yaptığı çalışmalar sonucunda 2016 yılının En İyi Eğitim Projesi Ödülü’nü Başbakan Binali Yıldırım’dan almıştır.

Başkan Yardımcısı - Abdurrahman Alp Beyaz

İstanbul Ticaret Üniversitesi - Hukuk Fakültesi - Avukat
Av. Abdurrahman Alp Beyaz 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini 2001 yılında Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesinde tamamlayan Beyaz, aynı yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydolmuştur.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni burslu olarak ve ikincilikle bitiren Beyaz, öğrenciliği döneminde münazara yarışmalarında çeşitli dereceler almış; İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı ve YÖK Ulusal Öğrenci Konseyi Genel Sekreterlik görevlerini eş zamanlı olarak yürütmüştür.
Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra “hukuk müşaviri” olarak çalışan Beyaz, 2009 yılında Hukuk Bürosu kurarak serbest avukatlığa başlamıştır. Beyaz, Kamu İhale Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve İş Hukuku alanında pek çok sektörden ulusal ve uluslararası şirketlere hukuk müşavirliği hizmeti vermektedir. 

Emirhan Kınataş

Galatasaray Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi
Kadıköy Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Uzakdoğu sporu olan Hapkido’da Türkiye Şampiyonu olarak milli takıma girdi, 2010 Kore Open’da şampiyon olarak ülkesini temsil etti. Münazaraya lisede başladı, 11.sınıfken katıldığı 132 takımlı ODTÜ Çaylaklarda final oynadı. Ayrıca Acıbadem Liselerarası Münazara Turnuvası’nın şampiyonu, 6 lise turnuvasının ise finalisti oldu.
Bu sene üniversitede ilk yılını geçiren Emirhan, Türkiye’nin en çekişmeli turnuvalarından birinin, 2018 Boğaziçi IV’nin şampiyonu oldu. Ayrıca lisede oynadığı çaylaklar finalinin yanısıra, sadece bu sene, SDÜ Open, ODTÜ Open, ACU Open ve Kültür Open’da da final oynadı.

Nurbanu Hayır

Galatasaray Üniversitesi - Hukuk
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2016 LYS’de Türkiye 38. Oldu. BELMUN, HASALMUN, ALMUN, IIMUN gibi çeşitli MUN yarışmalarında ödüller aldı. Lise döneminde başladığı münazara kariyerinde Türkiye'nin en prestijli münazara turnuvalarından biri olan Boğaziçi IV Münazara Turnuvası'nı iki yıl üst üste kazanan ilk kişi oldu. Uluslararası turnuvalarda da ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Nurbanu Hayır iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Tan Haskol

9 Eylül Üniversitesi - İşletme
9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Tan Haskol 2016 yılında Zer Yatırım Danışmanlık A.Ş.’yi kurdu ve Maqasid Portföy Yönetim Şirketi’nin kurucu ortaklığını yaptı. Pek çok sivil toplum örgütünde aktif görev alan ve eğitimler veren Tan Haskol İslami Finans ve Yatırım, Jeostrateji konularında çalışmalar yürütüyor. İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.

Ömer Faruk Yılmaz

İstanbul Şehir Üniversitesi - Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Eğitim hayatı boyunca 2 farklı kurumda münazara kulübü kurdu. Birçok turnuvada münazara şampiyonluğu elde etti. Katıldığı turnuvaların 4’ünde en iyi konuşmacı seçildi. Pendik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde Editör olarak görev yaptı.