Yeditepe Open Münazara Turnuvası

Yıl:2019

1.Tur Konusu: HİK ezilen kimliğe mensup çocukların aileleri çocuklarını o kimliğe yönelik toplumsal yaklaşımı gerçekçi biçimde yansıtarak yetiştirmelidir .( ÖRNEK : Kız çocuk ailesi, Alevi aile, Siyahi aile )

2.Tur Konusu: HİK Partnerler geçmişleriyle ilgili sessiz kalmaktansa ilişkileri başlarken geçmişlerini birbirlerine dürüstçe anlatmalıdır.

3.Tur Konusu: HSK Avrupa ülkeleri, sınırları içerisindeki dini kurumlara (ibadethane, dini eğitim kurumları, dini cemaat dernekleri, vb.) dışarıdan müdahale edilmesine (finansal destek verilmesi ve görevlilerin başka ülkelerce eğitilmesi vb.) izin vermemelidir.

4.Tur Konusu: Ön bilgi: HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP-MHP bloğu karşısındaki CHP adaylarını desteklediğini ima ederek bazı illerde seçime girmeme kararı almıştır.

  HSK HDP’nin bu kararı HDP için kötüdür.

5.Tur Konusu: Ön bilgi: Hırçın ateizm, dini inançların gerçek olmamalarının yanı sıra bu inançların topluma zararlı olduklarını şiddetli bir şekilde savunan bir yaklaşımdır; dini inançları olan insanlarla tartışırken Tanrı’nın ve dinlerin varlığını kabul ederek argüman geliştirmenin ahmakça olduğu yaklaşımını benimser. Mülayim ateizm, Tanrı’nın varlığına inanmamakla beraber dini pratiklerin ve geleneklerin erdemleri de olabileceğini (ritüeller, hayatı düzenlemesi vb.) kabul eder. Ateistlerin bunları dışlamak yerine bunlardan ders çıkarabileceğini söyleyen ve inançlı insanların psikolojik ihtiyaçlarını kabul eden bir ateizm yaklaşımıdır.

  Hükümet ateistler olarak, hırçın ateizm anlayışının yerine mülayim ateizm anlayışının baskınlaşmasını tercih eder

6.Tur Konusu: HSK alkol, sigara ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisinde kullanılan ürün ve hizmetler devlet tarafından karşılanmalıdır.

Çeyrek Final Konusu: HSK Feminist hareket politik yöneliminden bağımsız olarak her bir kadın siyasetçinin seçimi kazanmış olmasını kutlar.

Yarı Final Konusu: Hükümet her bir insanın kendine özgü ve biricik olduğu anlayışının olmadığı bir dünyayı tercih eder.

Final Konusu: HSK gelişen teknoloji iktidarlar karşısında toplumsal muhalefetin elini güçlendirmiştir.