Türkiye Ulusal Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: Ön Bilgi: Sertoç Çanakkale’de doğmuş ve büyümüş, ailesiyle sağlıklı bir ilişkiye sahip olan, liseyi de ailesiyle birlikte Çanakkale’de okumuş ortalama üzerinde başarıya sahip bir insandır. İstanbul’da Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde hukuk fakültesini kazanmış, aktif ve sosyal bir üniversite hayatı yaşamıştır. Finansal sıkıntı çekmemek, saygın bir birey olmak, mutlu bir evlilik kurup çocuk sahibi olmak Sertoç’un hayat amaçları arasındadır.

Hükümet Sertoç olarak, üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’da yaşamak yerine Çanakkale’de yaşamayı tercih eder.

2.Tur Konusu: Ön Bilgi: Queerbaİİting, sanat eserlerinde (film, kitap, dizi, müzik vb.) karakterlerin eşcinsel oldukları, karakterler arasında eşcinsel bir çekim bulunduğunu ima eden, çoğunlukla ipuçlarıyla bunu sezdiren ama açık bir şekilde eşcinsel ilişki olduğunu vurgulamayan, bunu göstermeyen, açıklamayan bir yöntemdir.

Hükümet LGBTİ hareketi olarak, Queerbaİting yöntemiyle işlenene karakterleri LGBTİ ikon dünyasında ana ikon olarak öncelemelidir. (Gay pridelarda bu karakterler gibi giyinmek, Twitter’da gay hesapların bu karakterlerin eşcinsel temalı GIFlerini, videolarını yayınlaması vb.)

3.Tur Konusu: Ön Bilgi: SPD Almanya’nın merkez sol sosyal demokrat partisidir. CDU merkez sağın muhafazakar demokrat partisidir. Grand Coalition bu iki partinin kurdukları koalisyonlara tarihsel olarak verilen isimdir. Bu koalisyonların sonuncusu 2018 yılında CDU’nün birinci SPD’nin ikinci çıktığı seçimler sonucu kurulmuştur.

Hükümet SPD olarak Grand Coalition’dan çıkar.

4.Tur Konusu: Hükümet, sanat eserlerinin sosyal medyada ve internette büyük kitlelerce ortak olarak yorumlanması ve eleştirilmesi durumunun popülerleşmesinden pişmandır. (Ekşi Sözlük’teki başlıklar, Twitter’daki hashtagler vb.)

5.Tur Konusu: Ön Bilgi: İlhan Omar Müslümanları, liberal Batı devletlerinde yaşayan ve kadın hakları, LGBT hakları, sosyal haklar gibi konularda genel İslami duruştan daha ilerici düşünen ve ilerici partilerde görev alan siyasetçilerdir.

Hükümet, Liberal Batı devletlerinde yaşayan müslümanlar olarak, İlhan Omar Müslümanlarının popülerleşmesinden memnundur.

6.Tur Konusu: Ön Bilgi: Yargıç Seçim Sistemi görev alacak hakimlerin ilgili bölgede yapılacak seçim sonucu göreve geldikleri sistemdir. Yargıçlar seçim kampanyası yaparken bağımsızlardır yani resmi olarak herhangi bir parti çatısı altında seçime girmemektedirler.

HSK, liberal Batı ülkelerinde, yargıç görevlendirmelerinde Yargıç Seçim Sistemi tercih edilmelidir.

 Çeyrek Final Konusu: Hükümet, Instagram’ını kapatır.

Yarı Final Konusu: Ön Bilgi: Devr-i Sabık Yöntemi, önceki belediye yönetiminin yolsuzluklarını teker teker ortaya çıkarmak, torpille alınan işçileri işten çıkarmak, haksız yere yapılan işlemleri ve ihaleleri tespit edip iptal etmek, , bütün bu haksız, hukuksuz işleri aktif bir şekilde gündeme getirmek, açıklamak, bunların sorumlularını afişe etmek, gerekirse işten çıkarma, ceza kesme gibi idari yaptırım uygulama ve süreçleri halka açık şekilde yargıya taşımaktır.

23 Haziran’da İmamoğlu kazanmıştır ve YSK seçimi kabul etmiştir.

Hükümet, Millet İttifakı belediyeleri olarak, Cumhur İttifakı’ndan kazandıkları belediyelerde Devr-i Sabık Yöntemi’ni ana gündem maddesi haline getirerek uygulamalıdır.

Final Konusu: HİK, tutarlı bir yaşam birey için iyidir.