Türkiye Münazara Şampiyonası

Bölge şampiyonalarında illerini ve okullarını temsil eden takımlardan başarı göstermiş 240 takımın (480 öğrenci) katılacağı Türkiye Liseler Arası Münazara Şampiyonası düzenlenecek.

Turnuva ve etkinliklerin yer alacağı 5 günlük programda Türkiye’nin lise münazara şampiyonları ve en iyi konuşmacıları belirlenecek.

Büyük final şampiyonasında bölge şampiyonalarında başarı kazanmış 480 öğrenci yarışacak. Katılımcı liselerden 240 öğretmen de gözlemci ve yan jüri olarak şampiyona da yer alacak. Deneyimli münazırlardan oluşan 100 kişilik jüri ekibinin maçları değerlendireceği şampiyonada, 80 kişilik organizasyon ekibi çalışacak. Toplam 900 kişinin dahil olacağı Türkiye’nin en büyük münazara turnuvası gerçekleştirilecek.

Bu entelektüel yarışın yanı sıra Türkiye’nin 16 ilinde eğitim gören başarılı öğrencilerin sosyalleşmesi, keyifli etkinlikler (bilgi yarışmaları, konserler, oyunlar vbg.) ile eğlenceli ve unutamayacakları anlar yaşamaları sağlanacaktır.

5 günlük programda turnuvanın yanı sıra Türkiye’nin önde gelen düşünür ve bilim insanların davet edileceği konferanslar, gençlerin sevdiği müzik gruplarının mini konserler ve çeşitli aktiviteler de yer alacak.