TED Denizli Turnuvası

  1. Tur Konusu; HSK, Nüfusu belli bir seviyeyi aşan şehirlerde yeni imar alanları açılması yasaklanmalıdır.
  1. Tur Konusu; Info1: Politik doğruculuk, sosyal olarak dezavantajlı veya ayrımcılığa uğrayan insan gruplarını dışladığı, marjinalleştirdiği veya hakaret ettiği algılanan ifade veya eylem biçimlerinden kaçınılmasıdır. İnfo2: Sosyal medya şirketlerinin kullandığı atılan postların içeriğini denetleyen politik doğrucu bir algoritma var. Bu algoritma politik doğrucu olmayan içeriklerin atılmasını engelliyor. Örneğin; göçmen terörist kelimelerinin aynı paragrafta göçmenlerin aleyhine kullanıldığı bir tweet atılamıyor. Örneğin; Asyalı/kadın trafik canavarı denemiyor. Hükümet, bu algoritmanın kullanılmasını destekler
  1. Tur Konusu; HSK, Covid-19 aşısının herkese uygulanabilecek kadar yeterli olduğu ve devlet tarafından ücretsiz dağıtıldığı ön kabulüyle, aşı yaptırmayan vatandaşların sağlık hizmetleri karşılanmamalıdır.
  1. Tur Konusu; Hükümet, olumlama anlatılarının yaygınlaşmasından pişmandır. INFO: Olumlama Anlatıları: “Sen böyle güzelsin, kendini olduğun gibi sev, hataların seni sen yapıyor” gibi anlatılardır.
  1. Tur Konusu; HSK, Belediye seçimlerinde tüm adaylar parti ilişkisi olmadan (bağımsız) yarışmak zorunda olmalıdır.

Çeyrek Final Konusu;-

Yarı final Konusu;-

Final Konusu;-