SDÜ Open Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: HSK, İlköğretim okullarında ilk dört sene için mevcut olan sınıf öğretmenliği uygulaması kaldırılmalıdır.

2.Tur Konusu: Hükümet, muhalif bir akademisyen olarak, ana akım medya siyasi tartışma programlarından gelen davetleri reddeder.

3.Tur Konusu: Hükümet, Demokrat Parti olarak, çok adaylı bir başkan aday adayı havuzunu, 1-2 adaylı bir başkan aday adaylık havuzuna tercih eder.

4.Tur Konusu: Düzenden Kaçış Alternatif Yaşam Stilleri, tüketim kültüründen, modern dünyadan uzaklaşmak isteyen kişilerin seçtiği hayat tarzlarıdır. ( Şehri terk edip tarım ile uğraşmak, işten ayrılıp dünya turuna çıkmak, minimalist yaşam, popüler gezi rotaları yerine salaş yerler bulmak vb. )

Hükümet, Düzenden Kaçış Alternatif Yaşam Stillerinin popülerleşmesinden memnundur.

5.Tur Konusu: İşveren sendikaları, sermaye sahiplerinin işçiler ve kamu tüzel kişileri karşısında ortak mesleki menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacı ile kurdukları kuruluşlardır.

HSK İşveren sendikalarının kurulması yasaklanmalıdır.

Çeyrek Final Konusu: HSK, LGBTİ bireylerin, cinsel yönelimlerini kimliklerinin ana unsuru olarak tanımlamaları LGBTİ bireylere faydadan çok zarar getirmektedir.

Yarı Final Konusu: Hükümet, Ak Parti olarak , Yeni Akit’in varlığından memnundur.

Final Konusu: Ön Bilgi: İlber Ortaylı, birçok konuda entelektüel bilgi sahibi popüler bir figürdür. İlber Ortaylı kendi bilgi birikimi ve kültürel tercihleri üzerinden “cahil” ve “kültürsüz” gördüğü insanları aktif bir şekilde aşağılamakta, eleştirmektedir.

Hükümet, İlber Ortaylı gibi figürlerin popülerleşmesinden pişmandır.