Sabancı Open Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: HSK, metropollerde şahsi özel araç kullanımı sınırlandırılmalıdır. (taksi özel değil, acil durumlarda istisna var.)

2.Tur Konusu: Ön Bilgi: Kura ile seçim sistemi, tüm halkın yerine halkı temsil eden bir grubun (çıkar grubu, etnisite vb. grupları sayılarıyla doğru orantılı olarak), kura ile belirlenip; siyasi, ekonomik ve sosyal konular hakkında farklı perspektiflerden aldıkları yoğun eğitimin ardından oy kullandığı sistemdir.

Hükumet kura ile seçim sistemini destekler.

3.Tur Konusu: Hükumet Demokrat Parti olarak 2020 seçimlerinde kimlik siyaseti yerine ekonomik kaynakların yeniden tahsisi üzerine kampanya yürütür.

4.Tur Konusu: HSK, AB, üye ülkelerine yönelik ilk ve orta öğretimde tarih, edebiyat, ekonomi ve vatandaşlık eğitimi gibi derslerde milli müfredat yerine Avrupa temelli ortak bir müfredat uygulamalıdır.

5.Tur Konusu: Hükumet, Batı Avrupa’daki işçi hareketleri olarak, beyaz yaka çalışanları ve profesyonelleri örgütlemelidir.

Yarı Final Konusu: HSK, küresel iklim için önemli olan alanların (Amazon yağmur ormanları, Nil nehri vb.) yönetimi ve kontrolü devletlerden alınarak, kurulacak uluslararası bir aktöre devredilmelidir.

Final Konusu: Sene 2071. Yapay zeka teknolojisi tüm insanlık için efektif politikalar üretebilecek konuma geldi. Var olan teknoloji her zaman insanlığın ortalama mutluluğunu düşünmek ve maksimize etmek üzerine kodlandı. İnsanların önünde iki opsiyon var: 1. yapay zeka tarafından yönetilen bir küresel hükumet altında yaşamak 2. bu teknolojiyi yok etmek.

Hükumet birinci opsiyonu tercih ederdi.