Özyeğin Yaz Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: Eğitimde gruplandırma uygulaması, zorunlu eğitim süresince eğitim kurumlarındaki sınıfların ayrımının öğrencilerin başarılarına göre belirlendiği sistemdir.

Hükümet eğitimde gruplandırma uygulamasını tercih eder.

2.Tur Konusu: Hükümet, spor yapmak, oyun oynamak, müzik aleti kullanmak gibi engelli olmayan insanlara göre sıradan olan aktivitelerin engelliler tarafından yapıldığını gösteren ve bu durumu ilham verici olarak nitelendiren ürünlerin (meme, fotoğraf, video, ted-talk vb.) popülerleşmesinden pişmandır.

3.Tur Konusu: Sosyal medya anneleri, kişisel sosyal medya hesaplarını çocuklarıyla ilgili paylaşım yapmak amacıyla kullanan annelerdir. Bu kullanıcılar hesaplarında; hamilelik/annelik sürecini, çocuklarıyla neler yaşadıklarını ve kullandıkları ürünleri vb. anlatan sayısız içeriğe yer verir.

Hükümet sosyal medya annelerinin popülerleşmesinden memnundur.

4.Tur Konusu: HİK, Ben Fero Türkçe Rap’a faydadan çok zarar vermektedir.

5.Tur Konusu: HSK; Suçu ve suçluyu övme ,uyuşturucu madde kullanımını özendirme gibi, işlenmiş ya da potansiyel bir suçu veya yasal olmayan bir durumu yorumlayan ifadeler suç kapsamından çıkarılmalıdır.

Yarı Final Konusu: Hükümet, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ali Babacan önderliğinde kurulması planlanan yeni partiden memnundur.

Final Konusu:Alfa insan, daha fazla sorumluluk alır, yönlendiricidir, ve ayrıca bu kişinin bulunduğu topluluktaki (aile, arkadaş, sevgili) diğer üyeler tarafından böyle olması beklenir. Çevresindeki insanlar onun görüşlerine önem verir ve ona göre hareket etmeye meyillidir.

Beta insan, insiyatif almak yerine uyum sağlamayı tercih eder. Kendi ile ilgili ve bağlı bulunduğu toplulukla ilgili tek başına karar almak yerine tavsiye almaya daha meyillidir.

HİK Bir birey için alfa insan olmak beta insan olmaktan iyidir.