ODTÜ Open Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: HSK Eğitimcilere terfi için sorunlu okullarda başarılı bir şekilde görev yapmış olma şartı getirilmelidir.

2 Tur Konusu: Ön Bilgi: Büyük beş teknoloji şirketi: Apple, Amazon, Google, Facebook, Microsoft. Bu şirketlerin son yıllarda yaptığı satın almalar: Apple- Shazam, Siri, Beats

                                       Amazon- Wholefoods, IMDB, Alexa, Twich, Audible

                                      Google- YouTube, Motorola, Blogger, HTC

                                      Facebook- Instagram, WhatsApp, Oculus

                                      Microsoft- Skype, Hotmail, Linkedin

HSK, Büyük 5 teknoloji şirketi bölünmelidir.

3.Tur Konusu: HİK, MHP’nin AKP’ye muhalif olmaktan vazgeçip desteklemeye başlama stratejisi başarılı olmuştur.

4.Tur Konusu: Ön Bilgi: Kişisel gelişim endüstrileri: Kişinin bireysel gelişimi ve “iyi hayat” yaşaması için üretilen ve satılan tüm ürün ve hizmetleri kapsar. Örneğin, Yaşam koçluğu, kitaplar, seminerler… Bunlar sağlık, ilişki, kariyer gibi alanlarda olabilir.

Hükümet kişisel gelişim endüstrilerinin yükselişinden pişmandır.

5.Tur Konusu: Ön Bilgi: Seks işçiliği para karşılığı cinsel hizmetlerin sağlanmasıdır. Seks işçileri bunun için yaptıkları aktiviteleri meslekleri olarak tanımlamasalar bile gelir getirmesi amacıyla yaparlar. Örneğin, fuhuş, kız arkadaş deneyimi, internetten fotoğraf satmak…

HSK seks işçiliği tamamen yasallaşmalıdır.

Yarı Final Konusu: Ön Bilgi: Avrupa Komisyonu, her bir üye devletten bir kişinin, üye ülke hükümetler tarafından beş yıllığına atanan 28 komiserden oluşur. 25.000 kişilik idari teşkilat bu komisyon tarafından yönetilmektedir. Bu kurum yasama sürecini başlatmakla birlikte, bütçeyi ve programları uygulamaktan ve idari denetimden sorumludur. Avrupa Parlamentosu, üye ülkelerin nüfusları oranında temsile sahip olduğu, üyeleri AB çapında seçimlerle belirlenen, AB komisyonunu denetleyici ve onaylayıcı yetkilere sahip AB kurumudur.

HSK Avrupa Komisyonu başkanı ve üyeleri, Avrupa Parlamentosu tarafından salt çoğunluk esasıyla seçilmelidir.

Final Konusu: Hükümet siyasi partilerin olmadığı bir demokratik siyaseti tercih eder.