Münazara Hitabet 3.Open

  1. Tur Konusu; HİK: evden çalışmak, ofisten çalışmaktan iyidir.
  1. Tur Konusu; Hükümet, teknoloji devlerinin varlığından pişmandır. (örnek: Elon Musk, Steve Jobs, Mark Zuckerberg vb.)
  1. Tur Konusu; Hükümet Netflix olarak, Türkiye’nin yaptığı regülasyonları kabul etmiş olmaktan pişmandır. İnfo1: Netflix’in vizyon ve misyonu, kar amacı gütmenin yanında, kendisini tanıtırken her alanda eşitlikçi, azınlıkları ve haklarını koruyan ve temsiliyetleri yapımlarıyla sağlayacağı yönündedir. İnfo2: Türkiye Netflix’in yapımlarımda LGBTQI+ bireylerin temsiliyetini yasaklamış, feminist figürlerin görünmesini kısıtlamıştır.
  1. Tur Konusu; Hükümet, Türkiye’de yaşayan bir birey olarak, Survivor yarışmasını izlerdi. Info 1: Survivor; Ünlüler ve Gönüllüler takımları olarak yarışmacıların ikiye ayrıldığı, Dominik Cumhuriyeti’nde bir adada yaşam mücadelesi verirken bir yandan da çoğunlukla fiziksel ve temel bilişsel becerilere dayalı oyunlar oynadıkları, tüm bu yarışmaların ve adada geçirdikleri zamanın büyük çoğunluğunun açık ve gizli kameralar ile çekilerek yayınlandığı, belirli aralıklarda adadan bir kişinin Ada Konseyi’ndeki oylama sonucu ayrıldığı ve sezon sonunda adada son kalan kişinin birinci olduğu bir televizyon programıdır. İnfo 2: Ünlüler Takımı, Türkiye’nin birbirinden farklı alanlarda ünlü isimlerinin yarışmaya davet edilmesiyle oluşturulmaktadır. Gönüllüler takımı ise, ünlü olmayan ve yarışmaya gelen başvurular arasından çeşitlilik esası gözetilerek seçilen kişilerden oluşmaktadır.
  1. Tur Konusu; HSK; Üçüncü Derece Bölgelerde yetişen bireylere, bölgelerindeki suç örgütlerine katılmaları halinde, bu fiillerinden ötürü alacakları cezalarda indirim uygulanmalıdır. Üçüncü Derece Bölgeler; devletin temel hizmetleri vermekte geri kaldığı, (altyapı hizmeti, eğitim, sağlık, güvenlik vs.) kırsal bölgelerdir.

Çeyrek Final; Hükümet ABD olarak; üreticilerin üretilen her ürüne su maliyeti eklemelerini zorunlu kılar. Su maliyeti; Herhangi bir ürünün üretimi için kullanılan su miktarının hesaplanarak bu ürünün maliyet hesabına dahil edilmesidir. (Giyim ürünleri, yiyecekler, plastik ürünler vs.)

Yarı Final; Hükümet bir oyuncu olarak, RDR2’yi almayı reddeder. 1)Rockstar Games; RDR ve GTA gibi oldukça başarılı oyun serilerini üreten, Dünyanın en öncü oyun firmalarından biridir. 2) RDR1 oyununun başarısından sonra Rockstar Games, RDR2 oyununun yapımı için 8 yıl boyunca çalışanlarını haftalık 100 saat süreyle, telefon kullanmaları dahi yasak şekilde çalıştırarak eleştirmenlerden oldukça yüksek puan alan RDR2 oyununu piyasaya sürdü. 3)Rockstar Games, çalışanlarına, maaşlarına ek olarak oyunların satış başarısıyla orantılı olacak şekilde oldukça yüksek ikramiyeler ödemektedir. 4) Rockstar Games, bu çalışma modelini tüm başarılı olan oyunlarda uygulamaktadır ve her yeni oyun üretiminde şartlar daha da katılaşmaktadır.

Final; HİK ekonomik liberalizm, faydadan çok zarar getirmiştir.