Münazara Hitabet 2.Open

  1. Tur Konusu; HSK. Devlet özel üniversitelere teşvik uygulamalıdır.
  1. Tur Konusu; INFO: Türkiye’de sivil toplumu düzenlemek üzere yeni bir yasa çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmayla birlikte resmi stk’lar her kamu kurumu tarafından dilendiği zaman denetlenebilecek, genel denetim ise senelik hale gelecektir. Hükümet toplumsal fayda kazanımını amaçlayan bir sivil toplum örgütü olarak dernekleşmek yerine inisiyatif olarak (resmileşmeden) faaliyet göstermeyi tercih eder.
  1. Tur Konusu; HSK: AB, kendi ülkelerinde insan hakları konusunda ayrımcı açıklamalarda bulunan kişilere vize vermemelidir.
  1. Tur Konusu; HİK: Veganizm; vejetaryenliği, pesketaryenliği ve yarı vejetaryenliği desteklemelidir.
  1. Tur Konusu; INFO: Tony Montana Miami’ye gelmiş Kübalı bir göçmendir. Miami’de sistematik ayrımcılık ve ırkçılıkla karşılaşmıştır. Tony Montana hayatına bulaşıkçı olarak devam ederken karşısına bir mafyaya katılma şansı çıkmıştır. HİK: Tony Montana için mafyaya katılması, bulaşıkçı olup yasalara uygun yaşamasından daha iyidir.

Çeyrek Final;

Yarı Final; INFO: Klavye2065, çevrimiçi entelektüel birikimi esas alan yazıların toplandığı ve çeşitli yayınların yapıldığı liberal bir oluşumdur. Klavye2065’in içerisinde oldukça fazla sayıda akademisyen ve entelektüel/entelektüel adayı bulunmaktadır.

Hükümet, Klavye2065’in yayın kurulu olarak yayınlayacakları yazılarda fikrin içeriğinden bağımsız olarak yalnızca yazıların iyi argümantasyona sahip olmasına dikkat eder.

Final; INFO: ABD’li bir sanatçı ve aktivist olan Hagborg; yerden topladığı sigara izmaritleri üzerinde fenotip çalışmaları yaparak izmarit sahiplerinin fenotipini oluşturmuş ve bu fenotipleri 3 boyutlu olarak bir sergide çevre düşmanları ile mücadele başlıklı bir çalışmada kişilerden izin almadan sergilemiştir. HSK Hagborg meşrudur.