Marmara Açık Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: HSK; Evsizleri ve sosyoekonomik durumundan dolayı suça yönelmiş olan suçluları topluma kazandırmak için oluşturulan programlara harcanan bütün para doğrudan bu kişilere verilmelidir. (Örneğin denetim ve gözetim için kullanılan fazla sayıda memur, çeşitli ve çok sayıda kurs, terapi için psikolog.)

2.Tur Konusu: Hükümet feminist bir kadın olarak cinsiyet bakımından önemli oranda azınlıkta kalacağı görevleri kabul etmemelidir. (Yargıtay’da veya AYM’de tek kadın üye, çok uluslu bir şirketin tek kadın yönetim kurulu üyesi, PFDK’da tek kadın üye)

3.Tur Konusu: Hükümet, Cumhuriyetçi Parti olarak Donald Trump’ın başkanlık döneminden pişmandır

4.Tur Konusu: Hükümet çizgi film ve animasyon üreticilerine ana akım baş karakterler kullanarak ürettikleri içerikler kadar toplumun dezavantajlı kesimlerinden baş karakterler kullanarak içerik üretimini zorunlu tutmayı destekler. (Ana akım güzel veya beyaz veya kaslı baş karakter kadar şişman veya siyahi veya engelli baş karakter)

Yarı Final Konusu: HİK; İnsan ilişkilerinde şüpheci yaklaşım birey için iyidir. (Beni hiç aldattı mı? Bu kişi gerçekten göründüğü gibi biri mi? Arkadaş gibi yaklaşıyor ama yürüyor mu? Ona anlattığım sırları başkasına açar mı? İşverenim bana önyargılı mı yaklaşıyor? Taksici “trafik var, ordan gitmeyelim” dedi ama acaba yolu uzatmaya mı çalışıyor?)

Final Konusu: HİK; 21. yy’da Batı toplumlarında siyasi güce erişimdeki ve bu gücün kontrolündeki eşitlik azalma sürecindedir.