Marmara Açık Münazara Turnuvası

Yıl:2019

1.Tur Konusu: HSK, ABD’de şiddet suçu şüphesiyle mahkemeye çıkartılan polislerin, suçlu bulunması ciddi ölçüde kolaylaştırılmalıdır.

2.Tur Konusu: Tarih, 2020 Nisan ayı. 7.6 büyüklüğündeki Büyük İstanbul Depremi vuku buldu. Marmaray çöktü; Avcılar, Fatih, Bağcılar gibi ilçeler yaşanılmaz hale geldi. İstanbul nüfusunun çeyreğine yakını ölü, yaralı ya da enkaz altında.

Hükümet inanır ki, tüm İstanbulluların, depremin etkisi büyük ölçüde ortadan kalkana dek İstanbul’da kalıp, parasını ve mallarını gücü yettiği ölçüde kamuya açmak, kurtarma çalışmalarında görev almak, afet sonrası yardım ekiplerine katılmak veya evini açmak gibi aktif roller alma sorumluluğu vardır.

3.Tur Konusu: Spor Yönetim Ölçeği (SYÖ), ülkelerin belli spor alanlarındaki kulüplerinin ve federasyonlarının, kurumsal yozlaşmasını, kurum içi demokratik süreç yönetimini, şeffaflığını ve verimliliğini ölçer.

Ör: Rusya-Bisiklet %26, İsviçre-Tenis %89

HSK, ilgili spor dallarında minimum SYÖ puanını sağlayamayan ülkeler, o dalda olimpiyatlara alınmamalıdır.

4.Tur Konusu: Hükümet bir ebeveyn olarak, kız çocuklarına romantik ilişkileri değersizleştirmeyi öğretir.

5.Tur Konusu: HSK, kanunların anayasaya aykırılıktan dolayı iptal edildiği durumlarda, vatandaşlar iptal gerekçesindeki anayasa hükmünün parlamento tarafından yeniden düzenlenmek üzere kaldırılması için referanduma gidebilmelidir.

Yarı Final Konusu: Brics bloğu Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nden oluşan ekonomik temelli bir birliktir.

Hükümet, Brics bloğunun yükselişinden pişmandır.

Final Konusu: HİK, dünyanın tüm fakirleri hedefine ulaşmış bir Marksist devrimin peşinden koşmakta meşrudur.