Galatasaray Üniversitesi Çaylağım Olmadan Asla Turnuvası

1.tur konusu: Hükümet “Hobby into Business” trendinin yükselişinden pişmandır.

2.tur konusu: HSK, kadına karşı fiziksel ve psikolojik şiddetin ekstrem şekilde yaygın olduğu bölgelerde, bu bölgede yaşayan kadınların kendileri işledikleri şiddet suçlarından aldıkları cezalar ciddi oranda azaltılmalıdır.

3.tur konusu: Hükümet, Almanya’nın merkez sağ partisi olan CDU (Hristiyan Demokratlar Birliği) olarak, AB (Avrupa Birliği) değerlerini merkeze alan söylemler geliştirmek yerine sağ popülizmi kucaklayıcı söylemler geliştirmelidir.

4.tur konusu: Hükümet, 90’larda çocuk olmuş olmayı 2000’lerde çocuk olmuş olmaya tercih eder.

5.tur konusu: HSK, batılı ülkelerde Heterol’ün satışı serbest bırakılmalıdır.

Çeyrek Final Konusu: İnfo1: “Beni İkna Et” tipi seçim sistemine göre, bir ildeki seçmenler milletvekili seçimleri için 1000’erli gruplar halinde kayıtlı oldukları seçim merkezinde toplanır. Seçimin ilk turunda seçmenler, destekledikleri partinin bölgesinde toplanırlar ve sayıma göre %15 oy alamayan partilerin baraj altında kaldığı ilan edilir. Sayımın ardından 1 saat ara verilir ve bu esnada seçmenler diğer seçmenleri kendi partilerine ikna etmeye çalışırlar.

İnfo 2: Baraj altında kalan seçmenler, diğer partilere gidebilir, diğer baraj altı kalan partilerin seçmenlerini ikna edip %15 barajını aşmaya çalışabilir ya da oy kullanmayabilir. Ancak barajı geçen adayın seçmenleri oylarını değiştiremez. 1 saat bittiğinde seçimin 2. turu için oylar yeniden sayılır ve diğer tüm seçim merkezlerinden sonuçların toplanmasının ardından toplam oranlarda parlamento temsili gerçekleşir.

Hükümet ortalama bir gelişmiş ülkede parlamento seçimlerinde “Beni İkna Et” tipi seçim sisteminin kullanılmasını destekler.

Yarı Final Konusu: İnfo: Aktif destek sistemi, rastgele seçilen vatandaşların belli bir süre için hapishaneden çıkmış eski suçluların rehabilitasyon süreçlerine aktif bir şekilde katıldığı sistemdir.

Hükümet, Aktif destek sistemini uygular.
Final Konusu: Hükümet, toplumsal hareketlerin üyelerine, kendilerini çoğunluğun iyiliği için feda etmesi gerektiği yönünde baskı yapmasını destekler. Örnek: tutuklanma riski altına girmek, şiddet eylemleri yapmak, açlık grevi yapmak vb.