Çankaya Open Münazara Turnuvası

1.Tur Konusu: HSK ; seçimlerde seçmenlere yaş gruplarına göre azalan şekilde oy hakkı tanınmalıdır.(Örnek: 18-30 yaş = 4x, 30-45 yaş = 3x, 45-60 = 2x, 60+ = x)

2.Tur Konusu: HSK ; UEFA, Avrupa Büyükler Ligi’ni kurmalıdır.

Ön Bilgi: 32 takımın oluşturduğu, lig usulü maçların yapıldığı ve katılımcı takımların yerel liglerden çekilerek dahil olduğu lige ‘’Büyükler Ligi’’ denmektedir. Örneğin Barcelona, Chelsea, Benfica vb. kendi liglerinden çekilerek bu lige katılmaktadır. Katılımcılar son 5 yıl içerisindeki Avrupa başarısı, UEFA sıralamaları, taraftar sayısı, doluluk oranı, yerel liglerdeki başarısı gibi kriterlere göre belirlenecektir. Yarı geçişli bir eleme sistemi uygulanacaktır. 3 yılda bir sınırlı sayıdaki takım yukarıdaki kriterlere uyum sağladığında Büyükler Ligi’nde başarısız olan takımlarla yer değiştirecektir. Var olan Şampiyonlar Ligi kaldırılacak, UEFA Avrupa Ligi varlığını sürdürecektir.

3.Tur Konusu: HSK Türkiye Batı merkezli dış politikasını terk etmelidir.

4.Tur Konusu: Hükümet LGBTi+ bir birey olarak Drag Race’in varlığından memnundur.

Ön Bilgi: ‘Drag Race’ Netflix’te yayınlanan bir yarışmadır. Yarışmacılar trans bireylerdir. Yarışma 12 hafta sürmektedir. Yarışmacıların fan kitleleri oluşmaktadır.

5.Tur Konusu: Hükümet neredeyse tüm sokakların mobese kameralarıyla izlendiği bir metropolü aksine tercih eder.

Yarı Final Konusu: Sanat akademilerinde müfredatlar, klasik eserlerin yeniden yorumlanması, okutulması, taklit edilmesi yerine yeni ve farklı eser üretimi ağırlıklı olmalıdır.

Final Konusu: HİK, online politik mikro hedefleme (kişiselleştirilmiş politik reklamlar) demokrasi için iyidir.

Ön Bilgi: Kişinin Online dünyada bıraktığı beğeni, arama vb. izlere göre özelleştirilerek kendisine gösterilen reklama online kişiselleştirilmiş politik reklam denir.