Arg.ist Minerva Turnuvası

1.Tur Konusu:HSK; suç işlediği iddia edilen birine karşı gerçekleştirilen sözlü ve fiziksel linç girişimlerinin faillerine ceza indirimi uygulanmalıdır.(Örnek: Metrobüste tacizci olduğu iddia edilen birine şiddet uygulayanlar; Ahmet Kural’a, Halil Sezai’ye sosyal medyadan yapılan linç girişimleri vs.)

2.Tur Konusu: Hükümet, Ebeveyn borcunu öder.

3.Tur Konusu: HSK; uluslararası atık ticareti yasaklanmalıdır.

4.Tur Konusu: Hükümet, tiye alma kültürünün yaygınlaşmasından pişmandır.

5.Tur Konusu: HSK; Dating uygulamalarından kişilerin profillerinde sabıka kayıtlarının görünmesi zorunlu olmalıdır.

Çeyrek Final Konusu:Hükümet, ana akım kültürler yerine, alternatif kültürleri benimseyen bir birey olmayı tercih eder.(Örn. pop-metal, hollywood-avrupa bağımsız, hippie-beyaz yakalı)

Yarı Final Konusu: İnfo: Tek devletli çözüm: İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların bitirilmesi için etnisite veya dine bakılmaksızın İsrail, Batı Şeria ve Gazze Şeridi olmak üzere üç bölgenin tüm sakinleri için birleşik varlıkta vatandaşlık ve eşit haklara sahip tek bir devleti savunmaktadır. İki devletli çözüm: ise iki grup halk için iki devlet yaklaşımıdır. İki devletli çözüm : Ürdün nehrinin batısındaki İsrail devletinin yanında bağımsız bir Filistin öngörmektedir. Hükümet, Filistin olarak iki devletli çözüm yerine tek devletli çözümü tercih eder.