Arg.ist Çaylaklar Turnuvası

  1. Tur Konusu; HSK; Tüm Covid-19 aşıları, sadece Dünya Sağlık Örgütü tarafından, ülkelere vaka yoğunluğuyla doğru orantılı olarak dağıtılmalıdır.
  1. Tur Konusu; HSK; Bütün dünyada üniversiteye kadar tarih dersleri müfredatı ve kaynakları UTB tarafından o ülkeye özel biçimde hazırlanmalıdır. Uluslararası Tarihçiler Birliği farklı ülkelerden akademisyenlerini bir araya getiren tamamen bağımsız, tarih alanında çalışmalar yapan bir oluşumdur.
  1. Tur Konusu; Hükümet, B grubu filmler yerine A grubu filmlerin gençler arasındaki popülerliğinden pişmandır. A grubu filmler, az görülen başarı hikayelerini konu edinen ve mutlu sonla biten filmlerdir. Bu filmlerde, karakterin içinde bulunduğu tüm koşullara rağmen başarı basamaklarını tırmanarak yükselişi ön plandadır. B grubu filmler, ortalama bir insanın hayatını konu edinen ve genellikle hayatın içinden olaylar içeren filmlerdir. Bu filmlerde, karakterin durağan hayat akışı ve yaşama dair kaygıları ön plandadır.
  1. Tur Konusu; HİK; Melisa Su, Münazara/MUN gibi kulüpler yerine bir sanat/spor kulübüne katılmayı tercih etmelidir. Melisa Su, 14 yaşında, liseye yeni başlayacak olan, hem entelektüel tartışmalara hem de sanat ve sporun çeşitli dallarına ilgili bir gençtir.
  1. Tur Konusu; Bilim insanları, bilimsel dayanakları olduğunu iddia ederek safsata üreten, yayan ve inanan kişiler ile (örn: komplo teorileri savunucuları, astrolojiye inananlar) ikna etmeye çalışmak yerine dışlayıcı ve aşağılayıcı bir tutum benimseyerek mücadele etmelidir. (Örn: tv programlarında karşıt argümantatif anlatılar üretmek yerine sosyal medya ve köşe yazılarında dalga geçmek vb)

Ön Çeyrek; HİK; kanaatkarlık, bireye faydadan çok zarar getirir. (elindekiyle yetinmek, imkanlarını olumlamak, içinde bulunduğu durumu olumlamak)

Çeyrek Final; HSK; bütün suçlar için, o suçu bilmek ve açıklamamak da suç kapsamına alınmalıdır.

Yarı Final; HİK; Bir ebeveyn, çocuğunun bütün elektronik cihazlarına, gizlice, cihazdaki bütün işlemlerin detayları hakkında kendisini bilgilendiren bir casus yazılım yüklemelidir.

Final; Hükümet, insanların estetik güzelliği algılayamadığı dünyayı tercih eder.